Wieczór poświęcony Papuszy

8 listopada o godz. 17.00 odbyła się kolejna Debata na rzecz Dialogu, w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach (Rynek 3) – skupiała się ona na Papuszy – wybitnej poetce romskiej.

W wydarzeniu wzięli udział: autorka książki „Papusza” Angelika Kuźniak, Elżbieta Ficowska (wdowa po Jerzym Ficowskim), Joanna Talewicz-Kwiatkowska, członkini Zarządu Stowarzyszenia Romów w Polsce i redaktor naczelna kwartalnika „Dialog-Pheniben” oraz Roman Kwiatkowski, współzałożyciel Stowarzyszenia Romów w Polsce. Spotkanie poprowadziła dr Małgorzata Kołaczek, sekretarz redakcji kwartalnika „Dialog-Pheniben”.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały archiwalne nagrania radiowe z udziałem Papuszy, w których poetka opowiada o swoim życiu, twórczości oraz znajomości z Jerzym Ficowskim i Julianem Tuwimem. Całość uzupełniona była recytacją wierszy Papuszy w wykonaniu uczniów szkoły z Woli Jachowej.

Wydarzenie było zorganizowane w ramach Festiwalu Wolność i Pokój, w ramach Debat na rzecz Dialogu.

Współorganizator: Fundacja Picture-Doc, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Fundacja Dialog-Pheniben, Stowarzyszenie im.Jana Karskiego

Partner: Muzeum Dialogu Kultur (oddział Muzeum Narodowego w Kielcach)

Patron medialny: Kwartalnik „Dialog-Pheniben”

Zobacz też:
– informacje o wystawie i program Festiwalu
– Festiwal na Facebooku