Picture Doc w Dużym Pokoju

Duży Pokój (www.duzypokoj.org) to miejsce, w którym mogą prowadzić i rozwijać swoją działalność organizacje, teatry, artyści, filmowcy, animatorzy, performerzy, tancerze oraz grupy nieformalne, amatorzy i profesjonaliści. To miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich. Jego zadaniem jest uzupełnienie i urozmaicenie działalności miejskich domów kultury. W Dużym Pokoju od pewnego czasu działa projekt pn. „Sala na próbę”, w ramach którego teatry, reżyserzy, aktorzy, tancerze i wokaliści mogą nieodpłatnie realizować próby do spektakli i castingi.

Pracownia powstała w 120-metrowym lokalu przekazanym w 2010 roku przez dzielnicę Warszawa-Śródmieście w ramach konkursu„Lokal na kulturę”; miała do dyspozycji cztery pokoje, w tym jeden duży.

Duży Pokój został stworzony przez cztery organizacje, które mają tu również swoją siedzibę: Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Stowarzyszenie 61, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna oraz Inicjatywa Wolna Białoruś. W listopadzie 2014 roku po przenosinach do większej przestrzeni przy ulicy Wareckiej dołączyły dwa kolejne podmioty: Fundacja Picture Doc oraz magazyn W Punkt.

Od marca 2011 roku, od kiedy przestrzeń została oddana korzystającym, miało w niej miejsce ponad 2600 działań takich, jak: próby (taneczne, wokalne i aktorskie), castingi, debaty, warsztaty, wystawy, sesje zdjęciowe, plany filmowe, szkolenia, pokazy fotografii i filmowe, spektakle, spotkania projektowe i założycielskie, spotkania instytucji i organizacji pozarządowych.

Chcesz u nas działać? Zajrzyj tu.