Spotkania wokół wystawy “Porzucone córki Tygrysa” Patryka Bułhaka

W ramach wystawy “Porzucone córki Tygrysa” odbyły się dwa spotkania wokół wystawy Patryka Bułhaka.

W sobotę 25. lutego 2023 roku o godzinie 16:00 odbyło się oprowadzanie kuratorskie z autorem projektu “Porzucone córki Tygrysa” w Pracowni Duży Pokój. 

W piątek 17. marca 2023 roku odbyło się spotkanie z Patrykiem Bułhakiem i świadkiem wojny, które poprowadziła Iga Niewiadomska. 

Połowa spotkania została przeprowadzona w języku angielskim.

Wydarzenie było bezpłatne.

Adres: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa

“To historia Tygrysic – kobiet wojny, po której kurz nie opada…”

Miejsce postrzegane na całym świecie jako raj turystyczny, przez ten sam świat zostaje zapomniane i przemilczane, gdy giną tysiące ludzi. Sri Lanka kryje w sobie tajemnice starożytnej cywilizacji, ale także mrok współczesnych mordów wojennych, od których odwrócono wzrok. Konflikt etniczno-religijny między Syngalezami a Tamilami, trwający kilka dekad, a brutalnie zakończony w 2009 roku naznaczył krwią i bólem kraj, a przede wszystkim kobiety i mężczyzn, którzy pozostali.

Warszawski fotograf Patryk Bułhak postanowił udzielić głosu oraz pokazać twarze kobiet, które w trakcie wojny walczyły o swoją godność i wolność, a po jej zakończeniu muszą mierzyć się z wykluczeniem społecznym. Jest to opowieść o “wojowniczkach, zarówno tych walczących na froncie, jak również poza nim – odrzuconych, zepchniętych na margines przez państwo i system.”

Premiera projektu odbyła się na festiwalu “W Ramach Sopotu” w 2022 roku.