Splot

SPLOT // PROGRAM WYSTAW 2023 FUNDACJI PICTURE DOC W PRACOWNI DUŻY POKÓJ

„SPLOT” to tegoroczny unikatowy program wystawienniczy Fundacji Picture Doc w Pracowni Duży Pokój! Z okazji dziesięciolecia działalności przygotowaliśmy serię wydarzeń.

Składają się nań dwie niepokazywane wcześniej w Warszawie autorskie wystawy – a zatem dwa indywidualne spojrzenia na sposób funkcjonowania jednostki we współczesnej rzeczywistości. Poznajcie najnowszą twórczość artystów, którzy stosując różne strategie wizualne podejmują tematy związane z kluczowymi wyzwaniami dzisiejszych społeczeństw, aktywnych w różnych częściach świata.

Już 11 maja o godzinie 19:00 swoje dzieła zaprezentuje Andrey Anro, białoruski artysta funkcjonujący na emigracji. Na jego ekspozycję „Wieczny płomień” składają się przede wszystkim prace malarskie powstałe w ciągu ostatniego roku i stanowiące bezpośrednią reakcję na trwającą wojnę między Rosją a Ukrainą.

Z kolei na jesieni, w ramach programu „SPLOTu” swoją twórczość wizualną zaprezentuje Hubert Humka. Jego wystawa fotograficzna „Eternal U” podejmuje zjawisko naturalnego pochówku w kontekście uniwersalnej refleksji nad ludzką potrzebą poszukiwania sacrum. Podczas wystawy odbędzie się polska premiera książki. 

Zapraszamy na nadchodzące wystawy oraz obserwujcie nas by uczestniczyć w bezpłatnym programie wydarzeń towarzyszących.

Wstęp jest bezpłatny.

Spotkajmy się w Dużym Pokoju!

Program będzie realizować zespół Picture Doc w składzie:

Piotr Wójcik

Julia Klewaniec

Michalina Kacperak

Wioletta Kulas

Weronika Kobylińska

Łukasz Pawłowski

Sophia Kalinowska-Werter

Iryna Arakhouskaya

Projekt „Cykl wystaw “Intertwined” – fotografia wobec wyzwań współczesności” finansuje miasto stołeczne Warszawa.

#wystawy #exhibitions #warszawa #fotografia

Plakat wykonała Wioletta Kulas