Open call na 10-lecie!

Świętuj z nami 10 urodziny Picture Doc!

Dziesięć lat minęło w mgnieniu oka! Od tego czasu niezmiennie staramy się współtworzyć i przekazywać rzetelne i inspirujące treści przy użyciu fotografii.

Nasze działania kierujemy do Was, naszych widzów, współtwórców, pasjonatów fotografii, ludzi po prostu zainteresowanych światem i nieobojętnych na innych. Dodajecie nam energii i pomysłów!

Ten open call jest dla nas szczególny, bo jest pewnym powrotem do początku naszej wspólnej z Wami działalności w Pracowni Duży Pokój w Warszawie. Pamiętacie rok 2019 i wystawę “WOLNOŚĆ – Chris Niedenthal i młode pokolenie fotografów”? Wtedy przerośliście nasze najśmielsze oczekiwania. Pamiętamy, jak nie wszyscy byli w stanie zmieścić się w galerii na wernisażu. Pierwszy rok pandemii był dla nas trudny, bo brakowało Was w Pracowni Duży Pokój, która akurat w 2020 roku otworzyła się na nowo po remoncie sali wystawienniczej. Kiedy myśleliśmy o pierwszej wystawie po lockdownach, to cały zespół był zgodny, że chcemy, abyśmy wszyscy ponownie wspólnie podzielili się tym, jak znieśliśmy pandemię Tym razem nasze działanie nie opierało się na open callu, ale każdy z Was mógł przyjść i powiesić swoją fotografię na ścianie. Tak powstała nasza wspólna wystawa.

Teraz, w naszą 10. rocznicę mamy dla Was garść wspaniałych informacji.

Nie wyobrażamy sobie uczczenia tego okrągłego jubileuszu bez Waszego udziału. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swoich prac na nasz urodzinowy Open Call! „Bez dzwonów i fanfar” to hasło przewodnie, które możecie zinterpretować w dowolny sposób i wysłać nam swoje propozycje.

Wybrane prace staną się częścią 3-dniowej urodzinowej wystawy, a jej otwarciu towarzyszyć będzie uroczysta premiera naszej długo wyczekiwanej Zinowni – czytelni fotograficznej, gdzie znajdzie się miejsce dla publikacji i makiet każdego twórcy fotografii, który zechce podzielić się swoimi dziełami! Zinownia również będzie miejscem, w którym regularnie będziemy spotykać się z autorami publikacji.

Sprawa jest prosta! Wy się zgłaszacie, a zespół Picture Doc robi wystawę w Pracowni Duży Pokój już w marcu!

→ DEADLINE 06.02.2024

Z niecierpliwością i ekscytacją czekamy na Wasze prace i do zobaczenia w marcu!

REGULAMIN

→ Uczestnik open call może zgłosić do 10 zdjęć pojedynczych oraz maksymalnie 3 cykle fotograficzne.

→ Pojemność każdego pliku maksymalnie wynosić może 5 MB.

→ Każdą z fotografii pojedynczych należy zatytułować w następujący sposób:

liczba_imie_nazwisko np. 23_jan_kowalski

→ Każdą z fotografii cyklu dokumentalnego należy zatytułować w następujący sposób:

liczba_imie_nazwisko_tytuł np. 01_jan_kowalski_ludzie

→ Prosimy o numerowanie zdjęć z cyklu w taki sposób, aby zdjęcia miały odpowiednią kolejność w wyedytowanym materiale.

→ Do każdego cyklu prosimy o dołączenie krótkiego opisu projektu wraz z datą wykonania fotografii (rok) i miejscem.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC

od 16.01.2024 do 06.02.2024 do godziny 23:59

Uczestnik zgłaszając fotografie na open call automatycznie wyraża zgodę na publikację i rozpowszechnianie zdjęć w celach promocyjnych wydarzenia oraz na prezentację dzieł w Pracowni Duży Pokój podczas wystawy urodzinowej.

→ Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru poszczególnych zdjęć z cykli

→ Otwarcie wystawy: 01.03.2024

→ Czas trwania wystawy: 1-3.03.2024

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy:

opencall@duzypokoj.org

Nagrodą dla osób wybranych przez open call jest urodzinowa wystawa grupowa w Pracowni Duży Pokój. Organizator pokrywa koszty druku dzieł na wystawę „Bez dzwonów i fanfar”. Fotografie będą nieoprawione, wydrukowane cyfrowo na papierze fotograficznym. Zespół kuratorski Picture Doc odpowiada za aranżację wystawy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Picture Doc.